مقالات

ضدعفونی آسانسور

انجام خدمات ضدعفونی آسانسور در برابر کرونا

ضدعفونی آسانسور

ضد عفونی آسانسور

کابین آسانسور به عنوان مکانی که در مجتمع های مسکونی و محل کار، هر روزه مورد استفاده ساکنین مجتمع و مراجعین به محل کار است در صورت عدم ضد عفونی و انجام اقدامات پیشگیرانه، می تواند به یکی از کانون های تجمع ویروس در ساختمان تبدیل شود.

با انجام چند اقدام ساده ضدعفونی ویروس کرونا خواهید توانست از انتشار این ویروس در بین اعضای ساختمان جلوگیری به عمل آورید.

قدم اول: کف و دیواره ها، درب و دستگیره درب کابین آسانسور را هر روزه ضدعفونی کنید
برای ضدعفونی کف کابین آسانسور ابتدا آن را با آب گرم خیس کنید سپس با کشیدن تی کف آسانسور را از لکه ها و جرم ها تمیز کنید. سپس با افزودن محلول ضد عفونی یا وایتکس رقیق به کف آسانسور اجازه دهید تا با جریان هوای آزاد خشک شود. در طی این مدت باید استفاده از آسانسور برای ساکنین و مراجعین مسدود شود و یا با نصب پوستر و اطلاعیه های آن ها را از استفاده از آسانسور باز داشت.

برای ضدعونی آینه و دیواره های کابین و درب و دستگیره درب آسانسور، بعد از تمیز کردن و لکه گیری آن، محلول ضدعفونی کننده را بر روی این سطوح اسپری کنید و اجازه دهید محلول خود به خود خشک شود.

ضد عفونی دکمه های آسانسور

برای ضدعفونی دکمه های آسانسور هرگز محلول ضدعفونی را مستقیما بر این سطوح اسپری نکیند. همچنین برای ضدعفونی این سطوح استفاده از وایتکس رقیق شده، به دلیل واکنش منفی با پلی کربنات، توصیه نمیشود. مقداری الکل 70 درصد را به دستمال تمیز (و ترجحا میکروفیبر) آغشته کرده و بر روی دکمه ها و درزهای اطراف آن بکشید.

به طور کلی توصیه می شود برای ضد عفونی تخصصی آسانسور به دلیل استفاده مکرر و هر روزه از آن به فکر راه حل های روزانه، همچون قرارر دادن ژل و محلول ضدعفونی کننده در داخل کابین، باشید.

ضدعفونی آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *