مقالات

ضد عفونی خودرو

ضد عفونی خودرو

خدمات پاکسازی و ضدعفونی خودرو از کرونا

ضدعفونی کردن ماشین و وسیله نقلیه

ضدعفونی فوری خودرو شخصی از کرونا برای همه کسانی که در شرایط همه گیری این بیماری ترجیح می دهند از وسیله شخصی به جای وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند، اقدامی ضروری در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا است.رانندگان تاکسی، اسنپ، اتوبوس، کامیون و … نیز باید برنامه ویژه تری برای ضدعفونی ماشین کامل وسیله خود داشته باشند.

ضد عفونی خودرو

چگونه خودرو خود را ضدعفونی کنیم؟

برای ضدعفونی تخصصی خودرو ابتدا از سطح بیرونی خودرو آغاز کنید. بدنه ماشین باید با مواد شوینده مناسب به طور کامل شست وشو شود. سپس سطوحی از خودرو که با آن تماس بیشتری داریم ، مانند دستگیره در، فرمان، دنده، ظبط، صفحه تاچ خودرو، کمربند، داشبورد، ترمز دستی و آیینه وسط باید با مواد ضدعفونی کننده موثر پاکسازی شوند. در تمیز کردن سطوح داخلی خودرو باید دقت کرد که موارد ضدعفونی کننده مورد استفاده نباید آسیبی به رنگ و عملکرد اجزای خودرو وارد کند.

از مهمترین اجزای خودرو که نباید از ضدعفونی آن غافل بود، صندلی های خودرو است. ضدعفونی صندلی ها به دلیل تماس مدام با لباس هایی که احتمال آلودگی آن ها می رود (مخصوصا در تاکسی ها و وسایل نقلیه عمومی دیگر) مهم و ضروری است.

از طرف دیگر در صندلی خودور از رویه های اغلب پارچه ای یا پشمی و متریال نرم استفاده می شود. مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده برای ضدعفونی این سطوح نباید صدمه ای به بافت و کیفیت صندلی ها برساند و در عین حال ضدعفونی کامل تمام بخش های صندلی را نیز در پی داشته باشد. برای این کار علاوه بر مواد، شیوه ضدعفونی و ابزارها و تجهیزات ضدعفونی نیز از عوامل مهم به شمار می آیند.

ضد عفونی وسیله نقلیه یک وسواس اضافی نیست بلکه باید به عنوان یکی از اقدامات ضروری در راستای پیشگیری از کرونا به آن نگاه کرد که رانندگان تاکسی و اسنپ و همه کسانی که با خودرو شخصی خود زیاد سروکار دارند باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *