سالن های بدن سازی و ورزشی بعد از شیوع کرونا جزو اولین اماکنی بود که فعالیت آن ها به حالت تعلیق در آمد. همچنین ورزشکاران نیز به دلیل پرخطر بودن محیط سالن ها به لحاظ تجمع ویروس کرونا، تمایل کمتری به حضور در این مکان ها نشان می دادند.
با توجه به تحقیقات به عمل آمده، در سطوح تجهیزات مختلف یک سالن بدنسازی مانند تردمیل، دمبل، وزنه، دوچرخه و … بیش از 70 درصد باکتری و ویروس قرار دارد. بنابراین در شرایط همه گیری ویروس کرونا نیز اقدامات گندزدایی و ضدعفونی سالن بدن سازی نیز باید با جدیت و دفعات بیشتر انجام شود.

برای ضدعفونی سالن بدن سازی چه باید کرد؟

ضدعفونی سالن بدن سازی

یک سالن بدن سازی از تجهیزات و ابزارهای مختلفی تشکیل شده است. همچنین قسمت های مختلف یک سالن بدن سازی مانند رختکن، سرویس بهداشتی و حمام نیز از قسمت های آلوده سالن ورزشی محسوب می شود.
برای ضدعفونی سرویس بهداشتی و حمام طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت، از آب داغ برای تمیز کردن کف و کاسه توالت سرویس بهداشتی و همچنین شیرآلات استفاده کنید. بعد از اسپری و اعمال مقدار کافی از مواد ضدعفونی کننده بر سطوح مختلف سرویس بهداشتی و حمام اجازه دهید تا محلول در معرض هوای آزاد و خودبه خود خشک شود تا مراحل گندزدایی سرویس بهداشتی و حمام بی هیچ نقصی انجام پذیرد.

سایر تجهیزات سالن بدنسازی که عمدتا از فلزات و ترکیبات پلی کربنات ساخته شده اند به دلیل تماس مکرر با دست از مراکز تجمع ویروس کرونا هستند. برای ضدعفونی مستمر و روزانه این تجهیزات باید نیرو توان کافی صرف کرد. پاک نشان با در اختیار داشتن تجهیزات به روز ضدعفونی انواع ویروس که بر اساس تکنولوژی روز دنیا ساخته شده اند، مدت زمان ضدعفونی تجهیزات ضدعفونی را به حداقل میزان ممکن کاهش می دهد و همزمان با اتکا به دانش تکنسین های خود کیفیت خدمات ضدعفونی را نیز تضمین می کند.
برای کسب اطلاع و دریافت مشاوره در رابطه با ضدعفونی سالن بدنسازی می توانید در تمامی ساعات شبانه روز با کارشناسان پاک نشان تماس حاصل نمایید.

ضدعفونی سالن بدن سازی