خدمات تخصصی ضدعفونی آرایشگاه زنانه

در شرایط عادی آرایشگاه های زنانه و مردانه از جمله مکان هایی هستند که ریسک ابتلا به انواع بیماری های عفونی در آن ها بالا است ؛ انتقال بیماری هپاتیت در صورت خراش برداشتن پوست فرد مبتلا و استفاده از همان تیغ برای فرد دیگر، بلافاصله اتفاق می افتد. یا امکان ابتلا به بیماری های پوستی با استفاده مشترک از برس، شانه، پیش بند و … نیز محتمل است.
برای پیشگیری از تمامی خطرات فوق آرایشگرها همیشه موظف به رعایت اقدامات بهداشتی اعلام شده از طرف اتحادیه و وزارت بهداشت هستند؛ اما آنچه ضدعفونی و گندزدایی این مکان ها را بیش از گذشته به امری حیاتی تبدیل کرد، شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان بود. به طوری که در روزهای اول شیوع کرونا آرایشگاه ها جزو اولین مشاغل پرخطر جهان بودند که فعالیت آن ها به حالت تعلیق درآمد.

ضدعفونی آرایشگاه زنانه

ضدعفونی سالن آرایشگاه

برای ضدعفونی آرایشگاه زنانه از کرونا ابتدا ضدعفونی درب و دستگیره درب که با مراجعات متعدد مشتریان آلوده شده است اولین قدم محسوب می شود. برای ضدعفونی کف سالن آرایشگاه از مواد ضدعفونی کننده مختلفی می توان استفاده کرد، مرسوم ترین روش ضدعفونی کف مکان های عمومی و منازل استفاده از سدیم کلرید (وایتکس) و شستوشوی آن است.

اما شاید همانطور که به نظر اکثر صاحبان سالن های آرایشگری نیز رسیده است، شستوشو و بعد آغشته کردن کف سالن به آب ژاول، گذشته از آن که کاری زمان بر است باعث تعطیلی موقت سالن-تا خشک شدن کف و رفع بوی سدیم کلرید- و اتلاف نیرو و توان کارکنان است.
برای ضدعفونی قسمت های مختلف سالن آرایشگاه که شامل درب، کف سالن، صندلی ها، شیرآلات و ابزارآلات آرایشگری روش های مدرن تر و سریع تری نیز وجود دارد که اگر توسط افراد مجهز و مسلط به ابزارهای مربوطه انجام شود، بدون ایجاد وقفه در روند کاری سالن های آرایشگری و اتلاف زمان، با کیفیت و اطمینان بیشتری نیز انجام خواهد شد.